Небезпечна краса

   Вітаю. Розбираючи тему цієї статті, я навіть не мала сумнівів, що у левової частини читачів вона залишить чималі сумніви, можливо навіть цілковите відторгнення. Адже об'єктом обговорення є неймовірно популярний кришталевий посуд.

   Насамперед, варто зазначити, що кришталем іменують як мінерал гірського походження, так і скло, виготовлене за спеціальною рецептурою. Останнє, власне, і є найрозповсюдженішим та улюбленим "кришталем". Для покращення якостей скла, зокрема - створення такої особливої гри кольорів та блиску, до його складу додають оксид свинцю. Його вміст коливається в межах 16-30%, залежно від типу матеріалу. Така практика бере початок ще з часів стародавнього Єгипту, а з 1676 року стала промисловою закономірністю. Кришталеве свинцеве скло є значно дешевшим за свого природного елітного брата, а виглядає досить достойно та дорого. І, хоча багато джерел зпевняють, що абсолютно ніякої загрози для життя та здоров'я людини немає, все ж є декілька нюансів та відкритих питань. Дійсно, вилуговування свинцю - досить тривалий та складний процес, але при вживанні алкогольних напоїв та соків, невелика частка свинцю потрапляє в організм людини. Вона є мізерною, але, як відомо, цей елемент здатен накопичуватись в органах і тканинах та завдавати їм невиправної шкоди. А зберігати вищезгадані напої в криталевому посуді взагалі заборонено, про що більшість пересічних споживачів навіть не знають.

   Варто звернути увагу, що У 2021 році Європейська комісія оголосила про заборону імпорту кришталевого посуду з Китаю через високий вміст свинцю у деяких продуктах. Ця заборона була введена з метою захисту здоров'я громадян ЄС від токсичних речовин. Це рішення також стосується виробів із скла, які виготовляються з використанням свинцю для надання їм стійкості та яскравості.   

  Відносною новинкою на ринку посуду став безвинцевий кришталь. Вироби з цього матеріалу виглядають та звучать неймовірно, є достатньо міцними та безпечними. Такий матеріал може стати достойною альтернативою, тож рекомендую звернути на нього увагу.   

  Брати до уваги інформацію, наведену у цій статті, чи ні - справа кожного. Мені здалося доцільним ознайомити усіх бажаючих ознайомитись)